Elementarz

Michał Zadara przenosi na deski teatru „Elementarz”. Książka autorstwa Mariana Falskiego jest pierwszą lekturą milionów dzieci uczących się pisać po polsku, należy więc do ścisłego kanonu polskiej literatury. Równocześnie książka ta – jako podręcznik – pozostaje niewidocznym, a kluczowym składnikiem kultury.

Spektakl w reżyserii Michała Zadary wprowadza najmniejszych widzów do fascynującego świata mowy i pisma, oswaja ze światem liter i słów, które służą jako drogowskazy w podróży z pokoju Ali, jej psa Asa, przez las, ciemną noc do olbrzymiego miasta, a w końcu nawet w kosmos. Bo każde dziecko, jeśli tylko pozwolimy mu marzyć, może się stać kosmonautą i latać do gwiazd.

Artyści CENTRALI – organizacji artystycznej skupionej wokół Michała Zadary – szukają nowych sposobów na to, by porozumieć się z tymi, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, co to znaczy być widzem. Tak jak dzieci, które uczą się pierwszych elementów pisma, tak artyści CENTRALI wybierają się w podróż w nieznane, gdzie każde słowo może się stać początkiem całego nowego kosmosu.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 2 do 4 lat, ale mile widziane są też dzieci młodsze i najmłodsze.

 
„Elementarz”
reż. Michał Zadara
scen. Robert Rumas
Teatr Nowy
ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
www.nowyteatr.org
 
 
Udostępnij