Dzieci w złej sieci

Trzech ojców założyło fundację, w ramach której uświadamiają nas o zagrożeniach związanych z Internetem w dziecięcych łapach. Teraz szykują film!

Wiadomo, że każdemu zdarza się wręczyć młodemu laptopa czy tablet, żeby ten na chwilę zajął się czymś angażującym. Czy myślimy wtedy o zagrożeniach w sieci? A skąd, przecież naszych dzieciaków to nie dotyczy. I tu możemy się mylić. Chłopaki z Fundacji Cyberetyka uczulają na uważność w korzystaniu z netu, i to nie tylko naszych dzieci, ale też nas samych.

Kilka lat temu założyciele Cyberetyki opublikowali spot dotyczący cyberprzemocy, a tym razem szykują film pt. „Cyberkapturek”, zrealizowany dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jeśli kojarzycie tytuł ze słynną bajką, dobrze główkujecie – to adaptacja popularnej bajki do współczesnej formy – bohaterką jest dziewczynka w czerwonej bluzie z kapturem. Twórcy chcą zwrócić uwagę na problem przestępczości w sieci, który dotyka wszystkich użytkowników, od tych najmłodszych po seniorów.

Premiera filmu „Cyberkapturek” (objętego patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji i Mazowieckiego Kuratora oświaty) już niebawem, ale już możecie obejrzeć jego zapowiedź. Więcej informacji szukajcie na Facebookowym profilu fundacji.

www.cyberetyka.pl

Udostępnij