Zdolne chłopaki

30 września to Dzień Chłopaka i z tej okazji przybliżamy wam twórców, którzy swoją młodość zaklinają w projektach. Poznajcie wspaniałą piątkę!

Młodzi, zdolni i co ważne – potrzebni, bo ich realizacje służą nam i naszym rodzinom latami. Solidne meble i starannie przygotowane mapy projektują sami, by później przygotować je ręcznie w polskich manufakturach. Przyjrzyjcie się bliżej tym pięciu twórcom i ich rzemieślniczym dobrom.

 

1. Łukasz Majewski / Rzemiosło

Marka powstała jako córka firmy, w której od 12 lat Łukasz zajmuje się produkcją reklam. Pracownia Rzemiosła znajduje się w Łomiankach – dzięki zgromadzonemu parkowi maszynowemu i doświadczeniu, wszystkie elementy powstają właśnie tutaj. W swoim warsztacie Łukasz skupia się na motywie map. Wykorzystuje wiele technik produkcyjnych w różnych materiałach, a jeśli macie własne kartograficzne marzenia do przeniesienia na sklejkę, możecie złożyć u niego zamówienie indywidualne.

PS Łukasz ma dwoje dzieci, nic więc dziwnego, że na Dzień Chłopaka życzy sobie więcej czasu na realizację wszystkich pomysłów i na wypoczynek. Zatem w tej okazji przestawiamy mu wskazówki zegara.

 

2. Rafał Burczyński / StaloDrzew 

Kiedy myślimy StaloDrzew, mówimy: solidny stół. Za marką stoi Rafał, który projektuje przedmioty użytkowe – w tym ceramikę i biżuterię – od czasów studiów. Projekty mebli pojawiały się już wcześniej, ale StaloDrzew powstał na przełomie 2014/2015 r. Od tego czasu Rafał całkowicie skupił się na tej działce. Stara się tworzyć rzeczy czyste w formie, ale nie boi się surowych, rzeźbiarskich, bardziej unikatowych przedmiotów. Dzięki doświadczeniu, które wyniósł z pracowni rzeźby i złotnictwa, jest po trosze projektantem, technologiem i rzemieślnikiem. Tylko spójrzcie na te stoły!

PS Rafał lubi podróżować i na Dzień Chłopaka życzy sobie wyprawy, najlepiej we dwoje. Tego też mu winszujemy!

SONY DSC

 

3. Mateusz Skowiński i Karol Sokal / KWADROFORMA

Ta dwójka sprawia, że w zestawieniu możemy mówić o wspaniałej szóstce. Duet KWADROFORMA to połączeniem siły architekta – Mateusza i konstruktora – Karola. Chłopaki twierdzą, że ich meble to handmade dla wymagających i trudno się z tym nie zgodzić. W swoich projektach wykorzystują surowe materiały: stal i szkło w połączeniu z naturalnym drewnem wysokiej jakości. Tworzą i produkują w Warszawie, czasem pomaga im testerka – 11-miesięczna córka Mateusza, która już rozkręca śrubki przykręcone przez tatę.

PS Autożyczenia na Dzień Chłopaka: Mateusz i Karol chcą stworzyć własny, nowoczesny park technologiczny, w którym mogliby wytworzyć wszystkie produkty od początku do końca. Dołączamy do życzeń!

 

4. Michał Brzeski / Rarski

Tę jednoosobową manufakturę tworzy Michał, który dłubie w drewnie od 16 roku życia. Z okien swojego warsztatu patrzy na szczyty Gór Sowich, a w przerwach od pracy wpada do mamy na pierogi z jagodami. Korzysta z tradycyjnych narzędzi: dłut, strugów i hebli, tych samych, które wykorzystywano, gdy drzewa na jego meble nie było nawet w planach. Mówi, że nauczono go szacunku do materiału, z którym pracuję. I to się ceni.

PS Życzenia na Dzień Chłopaka? Michał mówi, że chce dostawać w życiu wędkę, a nie ryby plus ponoć z tej chłopakowej okazji czeka na niego ciepły placek z chałwą. Ha!

 

5. Karol Wójcik / HOLDIS

Na czele tej marki, prowadzonej od 1,5 roku, stoi Karol, 22-letni absolwent ekonomii. To się nazywa dobry start! W ramach HOLDIS powstają stoliki kawowe o kształtach granic administracyjnych miast i państw. Kawa na Mazowieckim? Bardzo proszę. Każdy kolejny model stolika uzyskuje ochronę prawną, zatem mówiąc o innowacyjności wcale nie przesadzamy. Wszystkie meble są wykańczane ręcznie i impregnowane tylko naturalnymi preparatami.

PS Na Dzień Chłopaka Karol życzy sobie wytrwałości w pracy nad stolikami, bo jak mówi: „prowadzenie startupu to nie lada wyzwanie”. Dołączamy!

Wszystkie produkty tych 5 marek znajdziecie w internetowym sklepie Artvesta, a do końca tygodnia (niedziela, 1.10, godz. 23:59), na hasło „chłopaki” dostaniecie na nie rabat 10%.

KONKURS

Jeśli Dzień Chłopaka, to muszą być prezenty. Mamy dla was podstawki Phone Wood od marki StaloDrzew. Jak zdobyć takie drewniane cacko? Wystarczy wpisać w komentarzu pod naszym postem na Facebooku imię chłopaka, którego chcecie obdarować (swoje też się liczy!) i krótkie wyjaśnienie, dlaczego to właśnie jemu należy się prezent. Na odpowiedzi czekamy do końca tygodnia (niedziela, 1.10, godz. 23:59). Spośród nich wybierzemy zwycięską trójkę.

 

 

 

 

Udostępnij