Top 5 prezentów na Dzień Ojca

23 czerwca świeci nam w kalendarzu. Zobaczcie, czym warto podziękować ojcom za to, że są.

Wiemy, że generalizowanie bywa zgubne, bo przecież co tata, to zupełnie inna osobowość. Są jednak pewne rzeczy, które przydają się niemal każdemu, a utylitarne przedmioty w dobrej formie to coś, co rekomendujemy najchętniej. Mamy krótką, ale solidną listę podarunków – podpowiedź dla synów, córek, ale też partnerek, które w ramach kooperacji z dzieciakami szykują prezenty na Dzień Ojca.

1. POGODA DLA BRODACZY

Kto nie ma brody, ten pewnie ma wąsa, a o obie sprawy należy dbać. To dobro dla zarostu pochodzi Ełku – w bliskim sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego powstała manufaktura naturalnych kosmetyków dla mężczyzn. Saphiro, bo o nim mowa, to naturalne kosmetyki dla mężczyzn. Rękodzielniczy charakter produkcji, najwyższej jakości surowce i 100% naturalne składy wyróżniają Saphiro na tle barberskich ofert. Sprawdźcie te pomady, mydła do golenia i olejki do brody. Porządne z natury.

$$ ceny: 39,99–69,99 zł

www.saphiro.com.pl

 

2. Z DZIENNIKA POKŁADOWEGO

Wiedzieliście, że Altantyk jest 263 razy większy od Polski? Aleksandra Doby to nie przestraszyło – ten podróżnik przemierzył go w jednoosobowym kajaku. Zobaczcie, jak wtedy wyglądały: jego posiłki, logistyka, toaleta i walka z morskimi stworami. „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”, czyli piękna w dwójnasób książka wydawnictwa druganowa jest napisana przystępnym językiem, będzie więc lekturą i dla obdarowanego ojca, i dla młodych. I jeszcze jedno – to też opowieść o spełnieniu marzenia o zrealizowaniu transatlantyckiej wyprawy kajakowej, a do realizacji marzeń warto zachęcać – zawsze.

$$ cena: 49,99 zł

www.druganoga.com

 

3. DOBRANA PARA

Skarpetkowy duet jest niezawodny – ogrzeje stopy, kiedy trzeba, a i bywa, że będzie kropką nad i w stylizacji. Nie żebyśmy silili się na modowe porady, ale sami przyznajcie, że taka kolorowa para przykuwa uwagę i pozwala bawić się stylem, a to w codziennym ubieraniu się lubimy najbardziej. Od dawna z bananem na twarzy witamy kolejne tandemy Kabak. Polska załoga, rodzima produkcja, najwyższej jakości bawełna czesana plus superkolorowe wzory. Ktoś tu mówił, że skarpety to nijaki, wymuszony prezent? Znajdziecie tu coś dla ojców-muzyków, entuzjastów makaronu, pizzy, cyrku i kosmosu, a do tego parę z niedźwiedziem – to nasz ulubiony pattern!

 

$$ cena: 25 zł

www.kabak.com.pl

 

4. NIE MYDLIMY OCZU

Epitet „naturalny” bywa nadużywany, ale nie tym razem. W tej młodej, małej i rodzinnej manufakturze powstają mydła organiczne przez duże „O”. Poza dopracowanym składem kosmetyków, twórcy Mydlarni Cztery Szpaki dbają o dobrą oprawę mydeł, hydrolatów i olejków. Spójrzcie tylko na opakowania Mężnego Duetu, czyli mydeł: Wyrwidąb i Waligóra! Opis tego zestawu rozbawił nas do łez: „Węglowa, czarna warstwa mydła dokładnie oczyści skórę faceta po powrocie z wojny/survivalowej wyprawy/wyjścia do biedry po jogurt”. Sprawcie ojcom radość przy codziennych rytuałach. PS Produkty do pielęgnacji możecie zamówić w prezentowym pudełku.

$$ cena: 7–62 zł

www.4szpaki.pl

 

5. OJCOWSKI SET

Wiemy, wiemy, wyszło nieskromnie, ale serio – nie mamy wątpliwości, że magazyn „Fathers” powinien znaleźć się w domowej bibliotece każdego ojca – od debiutanta po pradziadka. Zachęcamy, by zacząć od pilota i podążać z lekturą chronologicznie, ale prawda jest taka, że nasz magazyn jest na tyle uniwersalny treściowo, że każdy numer będzie dobry na start. Zajrzyjcie do naszego sklepu online, zmiksujcie kilka wydań, napiszcie nam w mailu (hello@fathers.pl) adres dostawy, a my wyślemy magazyny wprost do ojcowskich rąk.

$$ cena: 25 zł

www.shop.fathers.pl

KONKURS

Mamy dla Was ojcowski zestaw, składający się z prezentów wymienionych w tym poście. Jak go zdobyć? Wystarczy polubić wpis konkursowy na profilu Fathers na FB, a w komentarzu wpisać jedno zdanie opisujące Wasz wymarzony Dzień Ojca (perspektywa dowolna :).  Spośród pomysłów wybierzemy nasz ulubiony, a autora/kę nagrodzimy. Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca dnia (18 czerwca, 23:59), a wyniki ogłosimy jutro o świcie. Powodzenia!

Udostępnij