Świat z żabiej perspektywy

Zapraszamy dzieciaki oraz ojców, dziadków i braci na warsztaty, które Fathers współorganizuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Zajęcia będą opierać się na aktualnej wystawie w MSN: „Gdyby dwa morza miały się spotkać”. Zastanowimy się nad tym wątkiem natury w czasie wojny, a podczas części plastycznej spróbujemy stworzyć panoramę batalistyczną widzianą z perspektywy fauny i flory.

Co oznacza wojna dla obszaru na którym się rozgrywa? Co dzieje się wtedy z roślinami i zwierzętami? Jak widzi ją mrówka, mucha albo ptak? Człowiek przyzwyczaił się myśleć, że jest najważniejszy i tylko jego punkt widzenia się liczy. Sztuka nieustannie mówi o człowieku, głęboko analizując wszystko, co jest jego udziałem. Tragiczne wydarzenia są przedstawiane jako trudne doświadczenia dotyczące ludzi. Rzadko wspomina się o „bohaterach drugiego planu”, a przecież natura nie jest jedynie tłem dla ludzkich działań. Jest ich mimowolnym uczestnikiem, począwszy od samej ziemi jako materii, po wszystkie organizmy żywe.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: Warsztaty dla dzieci i ojców

Zajęcia potrwają ok. 90-120 minut i mogą w nich wziąć udział dzieciaki w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Emilii Plater 51
Warszawa

Udostępnij