„Przecinek i Kropka”

Czekamy na wyniki konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. 

Konkurs „Przecinek i Kropka” jest organizowany przez Empik. Najpierw spośród setek zgłoszonych przez wydawców tytułów wybrano te najciekawsze, które mają najbardziej pozytywny wpływ na rozwój dzieciaków, ich wyobraźnię i wrażliwość. Selekcji pięciu nominowanych książek dokonali eksperci od literatury i psychologii dziecięcej. Następnie sprawą zajęli się sami zainteresowani – młodzi czytelnicy i ich rodzice, którzy w głosowaniu internetowym wyłonili Najlepszą Książkę Dziecięcą 2015.

Głosowanie czytelników odbyło się za pośrednictwem strony internetowej www.przecinekikropka.pl. Plebiscyt trwał od 23 marca do 5 kwietnia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia podczas Festiwalu „Tere-Fere”. Zwycięski tytuł będzie promowany w salonach Empik i na stronie empik.com.

W konkursie pojawiły się publikacje dedykowane dzieciom w wieku 5-8 lat, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2015 r. Zgłoszenia do nagrody dotyczyły też nowych tłumaczeń książek obecnych już na rynku wydawniczym oraz utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej. W plebiscycie mogły brać udział nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne (z konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki językowe). W zeszłym roku plebiscyt wygrał „Messi. Chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”. Kto w tym roku dołączy do jego drużyny?

www.przecinekikropka.pl         

Udostępnij