Prolog

Mąż, żona i zagrożona ciąża. Obejrzyjcie podwójny zapis zmagań z lękiem przed narodzinami dziecka.

Ta ręcznie uszyta książka opowiada historię Kamila i Urszuli Śleszyńskich. Narracja jest prowadzona dwutorowo – to spojrzenie na sytuację zagrożenia z dwóch przeciwległych punktów. Zdjęcia pokazują męską perspektywę Kamila – ojca oczekującego na maleńkiego syna, natomiast teksty to swego rodzaju pamiętnik jego żony.

Kamil* stworzył „Prolog” z Urszulą w ramach sekcji otwartej tegorocznego wrocławskiego TIFF Festivalu. Fotograf opowiada, że zdecydowali się z żoną na stworzenie tej książki, bo oboje uważają, że z jednej strony ciąża zagrożona jest problemem powszechnym, ale z drugiej – powszechnie nieznanym. Nikt nie przygotowuje przyszłych rodziców na taką sytuację.

Jeśli tak jak my jesteście ciekawi, jak ma imię trzeci bohater „Prologu”, podpowiadamy, że ten dzielny młodzieniec ze zdjęcia to Cyprian.

Książkę możecie obejrzeć wirtualnie tutaj, a do 22.09 będzie dla was dostępna we wrocławskiej galerii Tętno.

*Kamil Śleszyński (1982) – były listonosz, operator bułgarskiego wózka widłowego, a także fotograf samouk. W kręgu jego zainteresowań leży głównie szeroko pojęta fotografia dokumentalna. Mieszka i pracuje w Białymstoku. Jego zdjęcia były publikowane m.in. w British Journal of Photography, Dienacht Magazine, Prison Photography, Positive Magazine

www.kamilsleszynski.com

Udostępnij