Potlacz / nabór

Krakowski Bunkier Sztuki zaprasza dzieciaki w wieku od 8 do 14 lat do udziału w projekcie „Potlacz”. Zgłoszenia można przesyłać do 28 czerwca.

„Potlacz” to projekt filozoficzno-performatywny z udziałem dzieci i młodzieży, który skłania do przemyślenia mechanizmów konstruujących dziecięcą wyobraźnię w kontekście życia społecznego. W „Potlaczu” młodzi organizatorzy będę zachęcani do fantazjowania na temat rzeczywistości, opartej nie na gromadzeniu dóbr, lecz na ich wymianie, i to nie tylko materialnej. W trakcie realizacji projektu jedno z pięter Galerii stanie się monumentalnym, żywym placem zabaw, morfującą instalacją artystyczną, a w finale projektu – scenografią spektaklu przygotowanego przez uczestników i reżyserkę teatralną Igę Gańczarczyk.

Materiałem wyjściowym oraz inspiracją do realizacji projektu składającego się z warsztatów (edukacyjnych, tanecznych, teatralnych) i pracy nad spektaklem, który powstanie przy współudziale dzieciaków (wspólne pisanie scenariusza, improwizacje), jest bajka Sławomira Shutego „Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy” (Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki, 2012).

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym: bargiel@bunkier.art.pl i przesłanie poniższych informacji:

1. Podstawowe informacje o sobie (imię i nazwisko, wiek, zainteresowania).
2. Krótka odpowiedź na pytanie: czym jest dla Ciebie „wymiana”?
3. Zdjęcie przedmiotu, którym chciał(a)byś się wymienić lub krótkie ogłoszenie na temat wymiany: czym chciał(a)byś się wymienić?

Więcej szczegółów: Nabór do nowego projektu! / Potlacz

 

Udostępnij