Pomysły naścienne

Z tapetą jest za dużo zachodu, a białe ściany wyglądają jakoś smutno. Alternatywa? Plakaty!

Nie będziemy wam serwować rad dotyczących aranżacji wnętrz, bo na tym się nie znamy, za to z doświadczenia wiemy, że ulubiona grafika w ramie może zdziałać wiele. Po pierwsze – kapitalnie zakrywa ubytki na ścianie, znacie to? Po drugie – wnosi dobrą energię do domu, w końcu nic tak nie raduje dzieciaków, jak dumnie wiszący wilk albo niedźwiedź w ich pokoju. Można tak jeszcze długo wymieniać, ale zamiast tego pokażemy wam kilka konkretów.

1. Wieloryb na pokładzie

A dokładnie – wielorybi ogon, czyli grafika od Hug The Stuff wydrukowana na na papierze satynowym o gramaturze 200 g/m². Sprawdzi się w domowym środowisku wodnym zwanym łazienką – najlepiej umieścić go tak, by był doskonale widoczny po wynurzaniu się z wanny – albo w pokoju młodych wilków morskich.

2. Retro Riwiera 

Bardzo spodobało nam się określenie „plakat turystyczny” w opisie tego dzieła od Loft Poster Design. To reprint grafiki z lat 50, czyli dynamiczna jazda na pierwszym planie i spokój wody z tyłu. Chyba nie musimy podkreślać, że sprawdzi się w każdym zakątku mieszkania, ważne jest jedno: ma przypominać, że wakacje w końcu wrócą.

3. Pan Szpak

O tym, że uwielbiamy ptaki, wiecie doskonale, zwłaszcza z magazynu „Fathers”. Zatem każdy skrzydlaty okaz widzielibyśmy na swoich ścianach i wam też polecamy. Co powiecie na wiosennego szpaka? Ten kolorowy plakat to dzieło Małgorzaty Gibas-Grądman dla marki Las i niebo, o której pisaliśmy tutaj. Prawdziwe cacko na ekologicznym papierze.

4. Na stoku

Autorkę tego plakatu możecie kojarzyć z magazynu „Fathers” – Jagna Wróblewska sporządziła dla nas piękną ilustrację indiańskiego pióropusza. Tym razem na warsztat wzięła bialuśki stok upstrzony kolorowymi strojami narciarzy. Ta scenka rodzajowa w pięknej formie spodoba się i fanom Szczyrku, i tym, którzy po prostu uwielbiają akwarele.

 

5. Niedźwiedzia przysługa

Taką mogą zaserwować wam dzieciaki, chcąc pokolorować tę grafikę. I nie ma się czemu dziwić, bo plakat z kolekcji marki Malinowe Cacko aż się prosi o małą formalną ingerencję. Prawda, że wygląda jak doskonałej jakości kolorowanka? Czarno-biały czy wielobarwny będzie dobrze strzegł waszych 4 kątów.

Wszystkie plakaty znajdziecie w internetowym sklepie Artvesta. A w terminie 13-15 października w Artvesta możecie wykorzystać kod rabatowy —> -10% na hasło „Fathers”. 

KONKURS

Mamy dla was 2 plakaty: jeden od Loft Poster Design i drugi od Las i Niebo. Jak zdobyć jeden z nich? Wystarczy napisać w komentarzu, co najchętniej powiesilibyście na swojej ścianie (i nie muszą to być tylko plakaty!). Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku (16 października, godz. 23:59). Spośród nich wybierzemy zwycięską dwójkę.

www.artvesta.pl

Udostępnij