Pokora dla młokosów

Kooperacja marki Pan tu nie stał z Wydawnictwem Dwie Siostry oznacza jedno: dobro. Na ubraniach dla dzieciaków pojawiły się kultowe ilustracje Mirosława Pokory. Kolekcja „Pokora” jest podwójnie mistrzowska!

Kto pamięta ilustrowane książki „Babcia na jabłoni”, „Odwiedziła mnie żyrafa” albo „Rozbójnicy z Kardamonu” – palec do budki. Wielu rodzicom urodzonym  w latach 70. i 80. ilustracje na koszulkach, sukienkach i bluzach z nowej dziecięcej serii Pan tu nie stał wydadzą się znajome. Wybór grafik Mirosława Pokory dokonany przez łódzkie przedsiębiorstwo tekstylno-odzieżowe nikogo nie dziwi – w końcu od początku wiadomo, że twórcy asortymentu dla dorosłych i dzieciaków chętnie sięgają do polskiego retro, a Pokorze się zwyczajnie należało.

Wybór mistrza wiązał się ze współpracą z Wydawnictwem Dwie Siostry, które w ramach serii „Mistrzowie Ilustracji” wydaje reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej opatrzonych pracami najwybitniejszych polskich rysowników. Pokora zasłynął charakterystyczną, karykaturalną kreską, a gdzie radość, tam dzieciaki, rzecz jasna – w ubraniach Pan tu nie stał.

Nowa garderoba jest nie tylko atrakcyjna dla oka, ale też dla skóry. O tym, że bawełniane zestawy są wygodne, świadczą uśmiechnięte buzie Poli, Zosi, Leona, Tymona, Jeremiego i Tytusa. Młodzi, zaczytujcie i noście się z Pokorą!

pantuniestal.com/kategoria/pokora

 

Udostępnij