Ojcowskie powidoki

„Open Your Eyes” to opowieść o nadziei odkrytej na nowo. Przez obiektyw Diego Contrerasa obserujemy piękną i intymną relację córki i jej niewidomego ojca.

Bohaterem filmu jest starszy mężczyzna, który usiłuje oswoić się ze swoją ślepotą. Jego żona zmarła, a córka przeniosła się do miasta. Niewidomy mężczyzna prowadzi proste, samotne życie w swoim zaciszu – wiejskim domu na farmie w Louisianie. Na jego 70. urodziny córka planuje niespodziankę. Wspólnie odbywają podróż do wszystkich miejsc, które były ważne w dzieciństwie staruszka. Mężczyzna próbuje odzyskać dawną nadzieję i radość życia.

Bazą narracji w filmie jest czytane na głos podziękowanie – wiersz napisany przez ojca dla córki. Wszystko, co rejestrujemy, poznajemy z perspektywy starszego człowieka – to autentyczny świat widziany jego oczami. Film powstał w ramach współpracy marki Lincoln Motor Company z młodymi twórcami, ale mimo komercyjnego kontekstu i treść, i forma zachwycają prostotą, oszczędnością. To dobry przykład na to, że komercyjna kooperacja może mieć doskonałą wartość. Pełne wzruszenie.

Udostępnij