Obietnica przygody

Ilustrator Tom Anders Watkins nie może się doczekać narodzin pierwszego dziecka. Zanim to nastąpi – twórca aktywizuje ojców na całym świecie.

Watkins zaprojektował i wcielił w życie książkę obrazkową i stronę internetową – obie traktujące o ojcostwie. W drukowanej publikacji „When I’m a Dad” niezależny ilustrator opatrzył autorskie grafiki opisami-obietnicami składanymi dzieciakom przez ojca. Bohater zdradza swoje łagodne usposobienie, pochwałę dla liberalnego wychowania i skłonność do szukania przygód – obiecuje walkę z potworami spod łóżka, epickie wyprawy na ryby i naukę jazdy samochodem. Zaznacza, że gdy jego dziecko będzie się wspinało, on nigdy nie powie: „dość, jesteś już wystarczająco wysoko”. Zresztą przestrzeń, podobnie jak czas, nie jest dla ojców ograniczeniem. Młody ilustrator utwierdza czytelników w przekonaniu, że zarówno dzieciństwo, jak też ojcostwo są doskonałymi doświadczeniami i niezłymi źródłami inspiracji.

Tymi drugimi Tom Anders Watkins dzieli się z ojcami za pomocą platformy Whenimadad.com. Interaktywny spis zawiera przysięgi, które rodzic składa na forum – każdy ślubujący ojciec może opublikować zdjęcie i tekst z obietnicą. Wygląda na to, że jeśli ojcowie rzeczywiście wypełnią składane zobowiązania, a przy okazji zainspirują się innymi przysięgami – zbierze się potężna armia szczęśliwych dzieciaków.

 

Udostępnij