Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej

Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej są przeznaczone dla wszystkich, bez względu na wiek i predyspozycje artystyczne. Swoje talenty można odkrywać całe życie.

Tegoroczna, jedenasta edycja organizowanego od lat wydarzenia potrwa od 15 do 24 lipca. Podczas warsztatów uczestnicy mają do wyboru 5 zajęć muzycznych i inne pozamuzyczne, w tym: chóralne, instrumentalne, indywidualna emisja głosu, techniki studyjne i reżyserii dźwięku, lutnicze, rzeźbiarskie, plastyczne, taneczne, teatralne, autoprezentacje i wystąpienia publiczne i fotograficzne.

Swoją nazwę Mistrzowskie Warsztaty wzięły od mentorów, czyli prowadzących zajęcia z danej dziedziny artystycznej. Jak mówi Agata Steczkowska: „Mistrz to przede wszystkim kulturalny, dobry człowiek, który osiąga sukcesy w swojej dziedzinie co najmniej na poziomie ogólnopolskim, ale też międzynarodowym i jest spełniony artystycznie – w takim sensie, że nie ma kompleksów. Ważne jest też, żeby Mistrz miał talent pedagogiczny. Porozumienie z ludźmi to jedno, zmysł dydaktyczny – drugie. Można być charyzmatycznym, ale mówić tylko o sobie. A na warsztatach ważnie są Warsztatowicze, to dla nich są Mistrzowie, nie odwrotnie”.

Przez pierwsze dwa dni każdy warsztat jest przedstawiony przez Mistrza, a trzeciego – każdy może zapisać się na listę, wybierając kilka zajęć albo poświęcając się jednemu. Podsumowaniem twórczej pracy uczestników jest Wielkie Przedstawienie i wernisaż.

Więcej informacji o Mistrzowskich Warsztatach przeczytacie w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z Agatą Steczkowską oraz na stronie Agatasteczkowska.com. Zapisy już trwają!

 

Udostępnij