Kurtka płatnicza

Dokumenty przechowuje się w chmurze, mało kto używa już bilonu, laptop mieści się w kopercie A4, a smartfon jest w stanie połączyć się z torbą. Te wszystkie zmiany niosą za sobą konsekwencje projektowe.

Myśląc o zbliżających się mroźnych dniach, próba sięgnięcia po portfel do najgłębszej kieszeni albo na sam spód torby, aby zapłacić za kawę, staje się nieprzyjemną koniecznością. Marka Lyle & Scott opracowała całkiem nową, a do tego modną odpowiedź na potrzeby usług płatniczych – bezdotykową kurtkę.

Pomysł zrodził się w wyniku innowacyjnego trendu na urządzenia płatnicze, które można nosić na sobie. Jako przedłużenie trendu na opaski na nadgarstek lub włosy, czy naklejki na ubrania, kurtka jest jednym z pierwszych projektów tego rodzaju. Elementem, który decyduje o jej wyjątkowości, jest mała kieszeń na chip BPAY, ulokowana na rękawie. Chip łączy się z cyfrowym portfelem klienta, a proces płatności jest zarządzany przez aplikację w telefonie.

Idąc w ślady niedawnej premiery Apple Pay, współpraca między Lyle & Scott i BPAY ma za zadanie przynieść użyteczność technologii dla klientów w sposób, który odpowiada ich stylowi życia. Samsung opracował technologię dla inteligentnego garnituru, jak i modelu torby wyposażonego w porty do ładowania telefonów. W torbie z kolekcji „Måndag i Stockholm” polskiej marki AMOFW wszyty jest niewielki chip pochodzący ze startupu Estimote, który zawiera m.in. czujniki odległości i ruchu. Smartfon zdalnie odczytuje informacje z tych czujników, w efekcie za pomocą aplikacji w telefonie może wyświetlić się powiadomienie, że np. zapomnieliśmy torby i zaczynamy się od niej oddalać.

Choć kurtka Lyle & Scott z chipem BPAY przeciera szlaki na nowym gruncie, z pewnością można się spodziewać więcej mikroelementów wszywanych w odzież.

www.lyleandscott.eu

Udostępnij