Jeż na wakacjach

Gigantyczny Jeż ma wyruszyć na tygodniowy wypoczynek w Ośrodku Rehabilitacji w Kłodzku, a razem z nim – dzieciaki w roli opiekunów. Rusza zbiórka na eskapadę!

Jeż powstał w ramach projektu „Wrocław – Wejście od podwórza”, który był częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury. Iza Rutkowska stworzyła instalację, która miała wyciągnąć z mieszkań i zintegrować mieszkańców wrocławskiego „Trójkąta” czyli Przedmieścia Oławskiego. Podczas zeszłorocznych wakacji 2015 Jeż pojawiał się regularnie w różnych zakamarkach podwórka, a wraz z nim pomysły na coraz to ciekawsze warsztaty i zabawy, których ani mieszkańcy, ani artystka nie chcieli zaprzestawać po „oficjalnym” zakończeniu projektu.

Powstał plan zabrania jeża na wakacje do Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku. Zajmuje się nim pan Jerzy, który zadeklarował chęć przyjęcia gości i udostępnienia im wybiegu dla jeży przy ośrodku. Opiekunami zwierzaka będą dzieci, które odwiedzały go regularnie na Przedmieściu Oławskim.

Środki na organizację tygodniowej eskapady do Kłodzka będą zbierane crowdfundingowo przez portal PolakPotrafi od 15 kwietnia do 15 maja 2016 r. Ta inicjatywa to wspólny plan Izy Rutkowskiej, dzieciaków z Przedmieścia Oławskiego, ich rodzin, wrocławskich aktywistów skupionych przy organizacji ESK 2016, artystów, lokalnej dolnośląskiej społeczności.

W czasie realizacji projektu powstanie film dokumentalny, którego premiera odbędzie się po powrocie z kolonii na podwórku Przedmieścia Oławskiego, by następnie trafić na ekrany wybranych kin studyjnych.

Udostępnij