Interaktywny Plac Zabaw

Dobry pomysł na ferie? Wystawa Sygnały, na której dzieciaki poeksperymentują z dźwiękiem.

To, że Wrocław lubi się bawić, wiemy od dobrych 10 lat. Od równej dekady mieszkańcy miasta mogą eksplorować Interaktywny Plac Zabaw, czyli w uproszczeniu: miks muzyki, radości i sztuki. Od swojej premiery w 2008 r. wystawa wzbogaca się o kolejne instalacje. Ale obiekty to nie wszystko, jest jeszcze program działań edukacyjnych skierowanych do młodych (rodzicom też się coś dostanie). No i takie połączenie nam się podoba!

Artystyczny plac zabaw w Centrum Sztuki WRO to dużo frajdy w zetknięciu z dźwiękiem. Najnowszym elementem ekspozycji jest wieloelementowa praca Pawła Janickiego TeToKi!, czyli Technology to the Kids! – reprodukcje i wariacje na temat istniejących dzieł medialnych. Nowe media w sztuce wprowadzają was w zakłopotanie? Obejrzyjcie te prace z dzieciakami.

 

Zbadajcie też dwie tegoroczne realizacje: Którędy do dźwięku Izabeli Kościeszy i Jarka Kordaczuka oraz Mikifon grupy panGenerator – ta praca powstała na zamówienie Disneya, znajdziecie ją na zdjęciu głównym tego postu. Oprócz dźwiękowego, ważny jest także sygnał wizualny poszczególnych prac – działając w skali między bielą a czernią. Odważnie, prawda? Otóż to, bo sztampowe ferie to nie tutaj.

Jeśli edukacja, to rzecz jasna działania warsztatowe, a do tego aplikacje muzyczne na urządzenia mobilne i wybór publikacji dotyczących dźwięku, żebyście się rodzinnie zainspirowali do dalszych muzyczno-artystycznych poszukiwań.

Wystawa Sygnały –Interaktywny Plac Zabaw startuje w niedzielę (wernisaż: 14 stycznia o 12:00) i będzie czynna do 29 kwietnia (wtorek–piątek + niedziela). Wpadajcie do Wrocławia!

Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center
Widok 7, Wrocław
wrocenter.pl | FB/wroartcenter

 

 

Udostępnij