Historia na cztery koła

Jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu? Które auto jest prawie samolotem? I jakie były losy poczciwego malucha? Tu znajdziecie odpowiedzi!

Do pracy nad tą książką dobrano właściwą załogę – Michał Gąsiorowski, czyli autor, jest dziennikarzem radiowej Trójki i entuzjastą motoryzacji, a twórcy ilustracji, jak podpowiada to samo nazwisko, to zdolna rodzina – rodzice i 6-letnia Malwina, która jest głównym konsultantem kolorystycznym. Do tego Agnieszka Surma przez kilka lat pracowała w gazecie motoryzacyjnej, dzięki czemu zna się na barwach karoserii. A trzeba przyznać, że wygląd samochodów (i postaci) wyszedł im bezbłędnie.

Nieczęsto zdarzają się dobre merytorycznie i wizualnie kompedia wiedzy, które zaspokoją ciekawość i dorosłych, i dzieciaków, a przy tym rozbawią. W małej encyklopedii „Od koła do Formuły 1” wszystko podane jest w rzetelny i czytelny sposób, ale nie pozbawione mrugnięcia okiem. Rozbawia kowboj przy jeepie, włoska parka przy Fiacie 500 i siłacze z Forda Mustanga, który w USA jest jednym z najsłynniejszych muscle cars (sportowe samochody z potężnymi silnikami i napędem na cztery koła).

Najlepszą rekomendacją książki jest ta autorstwa Kajetana Kajetanowicza – polski kierowca rajdowy pisze: Wysokooktanowa benzyna płynie w moich żyłach i napędza do działania. Skoro sięgnęliście po tę książkę, to zapewne w Waszych też, albo za chwilę zacznie płynąć. Dajcie się porwać w podróż na wysokich obrotach!

„Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji”
tekst: Michał Gąsiorowski
ilustracje: Agnieszka, Przemek i Malwinka Surmowie
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Udostępnij