„Fathers” nr 4

Ojciec naszego bohatera, Krzysztofa Kwiatkowskiego, mawiał: „Człowiek, który będąc dzieckiem, nie nauczy się chodzić po dzikich ścieżkach i bezdrożach, będzie się przewracać nawet na równej drodze”. To idea bliska „Fathers”. Zapraszamy do lektury czwartego wydania!

Po pierwsze, kiedy temperatura na zewnątrz spada, lepiej nie wychodzić z dzieckiem na spacer, bo się przeziębi. Po drugie, dziecko trzeba pilnować, żeby codziennie odrabiało lekcje, bo powinno znać dyscyplinę. Po trzecie, dzieci i ryby głosu nie mają.

Można przestrzegać tych trzech zasad, wychowując jednocześnie fantastycznego człowieka, jednak dobrze jest wiedzieć, że słynny brytyjski podróżnik sir Wally Herbert zabrał swoją córkę Kari na wyprawę w mroźne pustkowia Grenlandii, kiedy była jeszcze niemowlęciem. Dobrze też poczytać o istnieniu szkół demokratycznych, w których maluchy nic nie muszą, a mimo to uczą się w tym samym, a czasem nawet szybszym tempie niż ich koledzy ze szkół tradycyjnych. Dobrze jest też się przekonać, że dyskusje rozwijają w dzieciach poczucie pewności siebie, czego doskonałym przykładem Maksymilian Kwiek i jego tato Przemysław.

Ojciec naszego kolejnego bohatera, Krzysztofa Kwiatkowskiego, mawiał: „Człowiek, który będąc dzieckiem, nie nauczy się chodzić po dzikich ścieżkach i bezdrożach, będzie się przewracać nawet na równej drodze”. To idea bliska „Fathers”. Po pierwsze, zabieramy młodych tam, gdzie zobaczą i doświadczą jak najwięcej. Po drugie, staramy się, żeby nasze dzieci czuły odpowiedzialność za swoje decyzje. Po trzecie, rozmawiamy z nimi, żeby nauczyły się asertywności i obrony własnych poglądów. Nie znamy recepty na ojcostwo doskonałe, lecz nieustająco go poszukujemy, rozmawiając z rodzicami, którzy starają się sprostać temu wyzwaniu.

Czwarte wydanie „Fathers” w polskiej wersji możecie zamówić w naszym sklepie.

Udostępnij