Dzieciaki rządzą

Nie przechodzimy obojętnie obok autentycznych kampanii modowych. I taka jest nowa odsłona Bobo choses inspirowana królową szympansów.

Kojarzycie Jane Goodall? To taka szczupła blondynka z małpą na rękach. Co ma wspólnego ta brytyjska badaczka z dzieciakami? Ciekaw(sk)ość świata. To właśnie nieposkromiona chęć eksplorowania natury zainspirowała twórców hiszpańskiej marki Bobo choses do zaprojektowania wiosenno-letniej kolekcji Neverending Summer, a później do jej przedstawienia w kampanii. A ta wygląda jak solidny fragment domowego albumu, czyli mamy wakacje na wsi i co za tym idzie – sporo naturalnych terenów do przetrząsania.

Skoro bohaterami są dziś dzieciaki, wracamy do dzieciństwa Jane Goodall, której podarowano pluszowego szympansa – był pierwszy, ale wiadomo – nie ostatni. Dostał na imię Jubilee i z góry było założone, że będzie towarzyszył małej Jane w eksploracji czego się da. Z czasem Jane chciała zobaczyć więcej, więc naturalnym było, że trafiła do Afryki, gdzie na dobre oddała się badaniom szympansów. Też wam się zdaje, że te dzieci z kampanii Neverending Summer byłyby dobrymi wolontariuszami dla Goodall?

W kolekcji Bobo choses najbardziej podoba nam się to, że ubrania i górnolotnie brzmiąca moda są na dalszym planie. Na pierwszym są ich bohaterowie – nasze dzieciaki i ich umiłowania do zadawania pytań. Dobrze też wspomnieć, że twórcy hiszpańskiej marki podchodzą do projektowania zupełnie serio. Dołączyli do projektu European Clothing Action Plan, a 60% ubrań z ich kolekcji wiosna-lato 2018 to bawełna organiczna. No i wreszcie – forma. Kroje idealne, bo lekkie i wygodne, a do tego motywy szympansich łap albo banana i powtarzające się jak wzór imię Jane. Jest jeszcze ilustrowana książka, a papieru na pewno nie przeoczymy – wy i dzieciaki znajdziecie tu historię Jane Goodall. Tak można godnie zdobywać świat. Wiemy, że lato jeszcze nie nadeszło, ale życzymy sobie i młodym, żeby nigdy się nie kończyło.

www.bobochoses.com

Udostępnij