Dzieciaki na piętrze

19 września w Scenie na Piętrze rusza druga edycja „Dzieciaków na Piętrze” –  projektu Estrady Poznańskiej kierowanego do młodych odbiorców.

W każdą, trzecią sobotę miesiąca odbywają się warsztaty oraz spektakl teatralny. Do współpracy przy projekcie zostały zaproszone poznańskie niezależne grupy teatralne. Popołudnia w Scenie na Piętrze to ciekawy i kreatywny pomysł na rodzinne spędzenie czasu z dzieckiem. Założeniem programowym przedsięwzięcia jest otworzenie instytucji na nowych widzów, w tym przypadku – najmłodszych. Kuratorką przedsięwzięcia jest poznańska reżyserka i aktorka teatralna, Anna Rozmianiec.

Podczas najbliższego spotkania „Dzieciaków na Piętrze” spektaklowi poznańskiego Teatru Fuzja będą towarzyszyły warsztaty kulinarne.

TEATR FUZJA „NA ARCE O ÓSMEJ” / przedstawienie dla dzieci od 6 lat.
autor: Ulrich Hub Copyright Š Verlag der Autoren, Frankfurt am Main

Rozważania na temat Boga, jego nieomylności i wszechwiedzy Ulrich Hub, autor sztuki, wkłada w usta, a raczej dzioby, tak dziwacznych zwierząt jak pingwiny. Bo chyba pomieszało się trochę Bogu skoro stworzył ptaki zalatujące rybą, które nie potrafią latać, chociaż posiadają skrzydła. Ponadczasowa, starotestamentowa tematyka, poważne dylematy religijne, pytania o istnienie Boga i sens wiary, boskie miłosierdzie, to wszystko mieści się w tej pozornie naiwnej historii. Czy Bóg może być omylny? I czy na pewno istnieje, skoro nie można go zobaczyć? To bardzo poważne pytania, które często padają z ust dzieci. Autor wie, że nie ma na nie prostych odpowiedzi. On tylko „oswaja” widzów z nierozwiązywalnymi problemami ludzkości, a że czyni to z humorem i wdziękiem, to owo oswajanie jest naprawdę skuteczne.

DZIECIAKI NA PIĘTRZE: „NA ARCE O ÓSMEJ”
+ warsztaty kulinarne „Pingwinkowe smakołyki” z Ciuciu Paj
Scena na Piętrze
godz. 15.00 warsztaty i spektakl (bilety: 20 zł)
godz. 16.00 spektakl (bilety: 10 zł)

 

 

 

Udostępnij