Dzieciaki na horyzoncie

Dzieciaki na horyzoncie to kampania promująca kino dla najmłodszych. Jej najnowsza odsłona to kontynuacja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W lutym czas na film „Chłopiec i świat”!

Co miesiąc w kilkudziesięciu kinach odbędą się premierowe pokazy wybranego filmu dla dzieci w wieku 5–9 lat. Seansom będą towarzyszyć warsztaty dla rodziców oraz materiały do zabaw z dziećmi po projekcji. Fathers będzie patronować tym filmowym premierom!

W lutym w kinach w całej Polsce pojawi się „Chłopiec i świat” w reżyserii Alê Abreu. Premiera filmu odbyła się na 19 lutego.

Ta pełnometrażowa, brazylijska produkcja jest nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Jest to opowieść o małym chłopcu, którego podróż przez świat jest pełna obserwacji zmieniającej się rzeczywistości. Niezwykle fascynująca jest strona wizualna filmu, łącząca różne techniki animacji. Cuca tęskni za tatą, który opuścił swoją wioskę, by znaleźć pracę. Chłopiec rusza jego śladem i odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat zdominowany przez maszyny, obcych ludzi, dziwne istoty oraz dyszące parą i spalinami wielkie miasta. W Chłopcu i świecie wszystko podporządkowane jest animacji, dzięki której możliwe było stworzenie wyjątkowych obrazów – czasem pięknych i bezpiecznych, za chwilę groźnych i obcych. Cuca podróżuje w poszukiwaniu ojca, ale jednocześnie poznaje świat, który do tej pory dla niego nie istniał.

 

www.dzieciakinahoryzoncie.pl

Udostępnij