Dzieci na Festiwalu Conrada

Organizatorzy Festiwalu Conrada w Krakowie (20-26 października) zapraszają do uczestnictwa także najmłodszych. To szansa na wspólne aktywne spędzenie czasu z dzieckiem i wprowadzanie go w fascynujący świat literatury.

Na specjalnych warsztatach, projekcjach filmowych i spotkaniach z autorami, dzieci dowiedzą się na czym polega praca ilustratora, nauczą się improwizować opowieści oraz poznają tajemną sztukę doliczenia do nieskończoności.

Festiwal Conrada zaprasza na warsztaty dzieci wraz z rodzicami. Nie tylko po to, aby nad pociechami czuwać. Rodzice będą mogli się sporo nauczyć. W programie między innymi nauka liczenia do nieskończoności trening wyobraźni, ćwiczenie asertywności i nonkonformizmu oraz opowieść o tym, jak polskie baśnie znalazły się na anglojęzycznym rynku wydawniczym. Wszystkie warsztaty zaplanowano tak, żeby każdy się czegoś nauczył, nikt nie nudził i w dodatku – żeby to dzieci, dzięki swej wyobraźni i świeżym umysłom, miały przewagę na rodzicami.

Festiwal Conrada to największe wydarzenie literackie w Polsce. Jego 6. edycja odbywać się będzie pod hasłem Wspólne Światy. Festiwal to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

www.conradfestival.pl

Udostępnij