Czujny guzik

Monbaby to inteligentna aplikacja, dzięki której możesz monitorować aktywność dziecka. I powiedzieć „do widzenia” elektronicznej niani.

Czujnik, w którym umieszczono 140-bitowy akcelerometr MEMS (mikrosystem), potraf śledzić sposób ułożenia, poziom aktywności oraz oddech dziecka podczas snu. Pomiary są wykonywane pięć razy na sekundę i przekazywane przez Bluetooth do aplikacji na iPhone’y lub smartfony z systemem Android. Informacje wyświetlają się w czytelny sposób – to duży plus. Kolejnym jest brak potrzeby mnożenia bytów. Monbaby to niewielki miękki guzik, który przyczepia się do ubrania niemowlaka.

Rodzice mogą monitorować zachowanie dziecka z różnych części domu – zasięg wynosi do 200 metrów. Czujnik zasilany jest litową baterią 3V, która zapewnia jego stałą pracę przez pięć tygodni.

Arturas Vaitaitis – pomysłodawca i założyciel Monbaby – przyznaje, że wielokrotnie budził się w nocy, aby upewnić się, że jego dziecko oddycha. Sprawdzanie kończyło się wybudzaniem niemowlaka. Jeśli macie tak samo – zainstalujcie Monbaby na swych smartfonach i pozwólcie sobie i dzieciakom spać spokojnie.

www.monbaby.com

Udostępnij