Biuro na kółkach

Freelancer pracujący w lesie, mała redakcja z widokiem na łąkę albo mięso z ogniska w ramach lunchu. Nowi mobilni redefiniują miejsce pracy.

KantoorKaravaan to holenderska platforma, która oferuje przyczepy kempingowe, przystosowane do pracy przy komputerze. Korzystając z jej oferty można na kilka dni wypożyczyć takie pojazdy i przenieść swoje biuro na łono natury.

Pomysł na powstanie biur na kółkach wziął się z potrzeby ucieczki z dużego miasta. Pomysłodawcy idei podkreślają, że KantiirKaravaan powstał z myślą o freelancerach, którym znudziła się już praca z domu czy z kawiarni oraz o większych zespołach, które chciałyby choć na kilka dni porzucić korporacje.

W takim nietypowym biurze można znaleźć wszystko, co niezbędne do efektywnej pracy: meble, bezprzewodowy internet, czerpaną z paneli słonecznych energię czy – wiadomo, superważny – ekspres do kawy. Dodatkowe atutu? Śpiew ptaków.

Obecnie biuro krąży po holenderskiej prowincji. Zainteresowani mogą je namierzyć na oficjalnej stronie: www.kantoorkaravaan.nl.

Udostępnij