Anatomia bez tajemnic

Już w najbliższy weekend edukatorzy pokażą, jak ciekawa może być anatomia! Odkrywcy mogą szykować się na specjalne aktywności mobilne.

Centrum nauki Experyment zaprasza na zajęcia z anatomii:

  • Model tułowia anatomicznego
    Zastanawialiście się kiedyś, co się kryje w ciele człowieka? Na przygotowanych fantomach przekonacie się, czy poradzilibyście sobie ze skomplikowanymi puzzlami, jakimi są nasze narządy. Czy łatwo jest pomylić wątrobę z żołądkiem? Jak naprawdę wygląda nasze serce? Przekonajcie się w najbliższy weekend!
  • Interaktywny model mózgu
    Mózg człowieka jest jak komputer sterujący wszystkimi aspektami naszego życia. Gdzie znajduje się część kory, odpowiedzialna za nasz węch? Czy wiecie, że mózg odpowiada też za nasze emocje? Dzięki dużemu i kolorowemu modelowi, będziecie mogli samodzielnie sprawdzić, za jakie operacje odpowiadają poszczególne jego części.
  • Zabawy z iluzjami optycznymi
    Gdy już poznacie budowę mózgu, warto sprawdzić, jak można oszukać nasz wzrok. Jesteśmy bardzo podatni na optyczne oszustwa. Organizatorzy gwarantują, że otworzycie szeroko oczy ze zdziwienia.

 

Wszystkich żądnych anatomicznej wiedzy zapraszamy do Centrum Handlowego BATORY w Gdyni, w sobotę i niedzielę w godzinach od 11:00 do 15:00.

www.experyment.gdynia.pl

Udostępnij